Home
Projektet kryesore:

Disenji dhe implementimi i sistemit CAS pėr shėrbime tė energjisė elektrike tė Koorporatės Energjetike tė Kosovės (KEK).  mė shumė...

Disenji dhe implementimi i sistemit CCP pėr faturim dhe kujdes ndaj konsumatorėve pėr tėrė sistemin e shpėrndarjės sė energjisė elektrike tė KEK-ut, qė e pėrfshinė tėrė Kosovėn, me 400,000 matėsa tė energjisė elektrike. mė shumė...

Sistem komplet nė bazė tė parimit “ēelėsi nė dorė”, disenji dhe zbatimi i Sistemit Informatik Pensionalpėr Trustin e Kursimeve Pensionale tė Kosovės.  mė shumė... 

Mundėsi Punėsimi

http://hera.komtelpe.biz/rc

 

Komtel Project Engineering ėshtė lider nė Kosovė nė lėminė e Teknologjisė Informative dhe Komunikimeve si dhe ne atė te Inxhinierisė Elektrike dhe Automatikės. Ne jemi njė ekip i pėrbėrė prej menaxherėve shumė tė motivuar dhe stafit tė pėrcaktuar pėr ofrimin e prodhimeve dhe shėrbimeve tė nivelit mė tė lartė. Forca jonė buron nga pėrkushtimi ndaj klientėve, lėmisė tonė, punėtorėve dhe ndaj vetėvetės.

Integrimi i Sistemeve   Pajisje Kompjuterike

Projekte pėr integrimin e sistemeve nė nivel tė gjerė tė shėrbimeve tė llojeve tė ndryshme, duke filluar nga kontrolli automatik i proceseve tė prodhimit deri te sistemet pėr faturim dhe menaxhment. 

- Sistemi pėr Evidencėn e prezencės nė punė. mė shumė...              

PC dhe Notebook – mijėra kompjutera tė shitur, shumica Compaq dhe IBM;

Servera – Intel Platform njė procesorik deri nė sistem me tetė procesora, me hapėsirė pėr deponim deri nė terrabajta HP-Compaq. 

 
 

PARTNERĖT

Firma jonė, komtel project engineering, bashkėpunon me firmat mė te njohura nė lėminė e Teknologjisė Informative dhe Komunikimit, si dhe atė tė Inxhinierisė Elektrike e tė Automatikės. Ne jemi distributor pėr harduer te HP, CISCO SYSTEMS, APC, Zebra, JVC, 3com, kurse nė lėminė e softuerit ne bashkėpunojmė me: Microsoft, HP, SYMANTEC, ORACLE, VERITAS.
Nė lėminė e gjerė tė Inxhinierisė Elektrike, firma jonė bashkėpunon me disa firma tė njohura evropiane. Intra Lighting, Power Generation, GESS, THORN, 3e-international, VOLVO PENTA, DEUTZ, janė vetėm disa nga firmat, nga te cilat ne importojme dhe pėr shumicen e tyre jemi pėrfaqėsues ekskluziv.

  

Deutz

GESS

intra lighting

TEM

VOLVO PENTA

Copyright © Komtel 2011