Instituti pėr Trajnime i KOMTELIT  

Inxhinieringu Elektrik KOMTEL

Instituti pėr Trajnime i KOMTELIT – ofron trajnime sipas nevojave tė posaēme tė klientit, ashtu qė tė sigurohet maksimizimi i resurseve dhe i teknologjisė. Trajnerėt tanė

 janė “zbatues nė botėn reale” tė pėrmbajtjeve qė i ligjėrojnė. Duke filluar nga trajnimi i punėtorėve fillestarė, e deri te ata qė merren me  teknologjinė mė tė re, profesionistė tė TI ose trajnuesit profesional.

 

Sistemet Informatike pėr Shėrbime Publike
Disenji dhe zbatimi i sistemeve informatike pėr faturim, pėr procesim tė prodhimit dhe pėr menaxhim tė sistemeve elektroenergjetike, tė sistemeve tė ujėsjellėsit dhe tė mbeturinave.

Inxhinjeringu Elektrik KOMTEL – me eksperiencė tė gjatė nė kėtė lėmi, e ka fituar primatin nė tregun e Kosovės. Duke u mbėshte -tur nė eksperiencėn e vet

ndėrkombėtare, tė krijuar me punėt e kryera nė ish Bashkimin e Republikave Sovjetike,  Inxhinieringu Elektrik KOMTEL ėshtė i gatshėm tė disenjojė, hulumtojė dhe mbledhė shėnime, tė instalojė dhe tė kryejė punėt sipas parimit “ēelėsi nė dorė” pėr njė gamė tė gjerė ndėrmarrjesh industriale dhe ndėrmarrjesh pėr shėrbime publike.   mė shumė...